Jymy palkitsi urheilijoitaan ja toimihenkilöitään!

12.11.2018

Jymy palkitsi kauden päätöstilaisuudessaan 9.11. Myllylän koululla toimitsijoita ja talkooväkeä kuluneesta kaudesta! Alla lista palkituista!

SILJA LINE SEURAKISAPALKITUT 2018

Tytöt 5

 

Pojat 5

Amanda Gröhn

 

Aapo Mero

Ellen Ojala

 

Aapo Pitkänen

Emma Vesala

 

Ilmari Haapasalo

Enni Ylitalo

 

Jalmar Taavitsainen

Erin Vahlberg

 

Juho Luomaa

Helmi Eskelinen

 

Luca Kaitaranta

Hilla Vikman

 

Niilo Kapulainen

Ida Koistinen

 

Niklas Karjalainen

Jenni Järvi

 

Niko Lindgren

Milla Haataja

 

Nooa Inkinen

Olivia Seppälä

 

Oliver Leppäkorpi

Oona Korkeamäki

 

Ronni Kenttämaa

Reeta Kamunen

 

Samuel Hosiaisluoma (kaikki kisat)

 

 

Toivo Simola

 

 

Tuukka Hämäläinen

 

 

Veikka Koistinen

 

 

Venni Kenttämaa

 

 

 

Tytöt 7

 

Pojat 7

Aino Koistinen

 

Akseli Haapasalo

Aliisa Kivikangas

 

Aleksi Mero

Amanda Närhi

 

Jimi Salminen

Hilla Kraus

 

Niilo Haataja

Iida Ylitalo

 

Niko Vaahterla

Jemina Lindgren

 

Peetu Kapulainen

Kiira Kamunen

 

 

Pipsa Kanerva

 

 

Siiri Ovaska

 

 

Sofia Kraus

 

 

Viivi Korkeamäki

 

 

 

 

 

Tytöt 9

 

Pojat 9

Anniina Mero

 

Anton Närhi

Ellen Vahlberg

 

Jonni Kenttämaa

Emma Pokkinen

 

Onni Yrjölä

Iida Vikman

 

Oliver Taavitsainen

Saana Kamunen

 

Sisu Kanerva

Sofia Mustonen

 

Ville Kivikangas

Sonja Muotka

 

 

Valeria Gassova

 

 

 

 

 

 Tytöt 11

 

Pojat 11

Aleksandra Närhi

 

Eino-Juhani Yrjölä

Emilie Ollilainen

 

Jesse Luomaa

Henni Kenttämaa

 

Jimi Luomaa

Linnea Anttila

 

Timo Kivikangas

Saara Hosiaisluoma

 

Vilho Vesala

Tanja Muotka

 

 

 

 

 

Tytöt 13

 

 

Pinja Muotka

 

 

 

SARJAPALKITUT 2018

T9

P9

Sonja Muotka, Sofia Mustonen, Valeria Gassova

Ville Kivikangas

T10

P10

Tanja Muotka

Timo Kivikangas

T11

P11

Henni Kenttämaa

Eino-Juhani Yrjölä

T12

P12

Linda Sallinen

Aaro Kivilevo

T14

P13

Aada Sipiläinen, Pinja Muotka

Jim Herlevi, Tuomas Toivonen

 

MUUT PALKITUT

Sisulisäpoika

Tuomas Toivonen

Sisulisätyttö

Linda Salline

Tsemppari

Arttu Rouhiaine

Vuoden yllättäjä

Sofia Puolakanah

Vuoden nuori urheilija kiertopalkinto

Pinja Muotka

Vuoden naisyleisurheilija

Kristiina Mäkelä

Naisjaoston stipendi

Sofia Puolakanaho

Nuorisotiimin stipendi

Jim Herlevi

Vuoden yhteistyökumppani

Perustava Oy

Ohjaajatorvi

Paula Nikula

Aktiiviset vanhemmat

Jarkko Sallinen, Ville Pussinen, Tiina Kuosa